KVKK Kapsamında Meslektaşlarımıza Sunulan Danışmanlık Hizmetleri Hakkında

Serbest eczane eczacısı meslektaşlarımızın, 6698 Sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu (KVKK) kapsamında yükümlülüklerini yerine getirebilmeleri için gerekli iş ve işlemlere ilişkin bilgilendirmeler Türk Eczacılar Birliği web adresi üzerinden 15.02.2022 tarihli duyuru ile aktarılmıştı.

Bu bağlamda, konu uzmanlarından alınan danışmanlık ile genel eczacılık hizmet süreçleri gözetilerek hazırlanan aşağıda tanımlanmış belge ve materyaller serbest eczane eczacısı üye sayısı baz alınarak 25.03.2022 tarihinden itibaren İl ve İlçe temsilcilikleri aracılığı ile ulaştırılacaktır.

Meslektaşlarımızın kendi eczane hizmet ve organizasyon yapılanmalarını göz önünde bulundurarak ihtiyaç halinde söz konusu materyalleri düzenlemeleri gerekebilir.

Bu nedenle materyallerin değiştirilebilir formatları ile bu belgelere ek ilgili taraflarla imzalanması gereken ‘Kişisel Verilerin Korunması Sözleşmesi' formatı Farma Inbox uygulamamız ve Türk Eczacıları Birliği Online Eğitim Platformu TEBEŞİR üzerinden meslektaşlarımızın erişimine açılmıştır. (Farmainbox Üzerinden anasayfada Belge ve Materyeller sözleşmeyi indirebiliriz)

Web sayfamız üzerinden 16.02.2022 tarihli duyuru ile yayınlanmış olan 4 aşamalı sürecin takip edilmesi önemle rica olunur.

20.BÖLGE SAKARYA ECZACI ODASI

YÖNETİMEk Dosyalar


Ek dosya için tıklayınız...


25 Mart 2022 - Okunma Sayısı : 412